Contact

Best Western Plus Hotel Fredericia

Vestre Ringvej 96
DK 7000 Fredericia

Telephone +45 75 91 00 00
E-mail info@hotel-fredericia.dk

Take a walk from Fredericia Train Station

Here is a link with a route to follow. Click here to see maps.

Parking

Parking is free. Remember to register your license plate at the hotel reception – it is valid for 48 hours.

Information

Check in  2.00 am
Check out
  11.00 pm

VAT 76718016
Bank Sydbank
Iban DK7268400001291916
Swifft SYBKDK22

Please write us

Restaurant

Breakfast
Monday – Saturday 6.30 – 10.00 am
Sunday 7.00 – 10.00 am

Restaurant
Lunch Monday – Saturday 12.00 noon – 14.00 pm
Lunch Sunday – closed
Diner Monday – Saturday 6.00 – 9.30 pm
Dinner Sunday 6.00 – 8.30

Einar T. Kring CEO Hotel Fredericia

Management

Einar T. Kring
CEO
+45 51 35 09 10
einar@hotel-fredericia.dk

Sybille Merz Bæksted

Conference

Sybille Merz Bæksted
Reception and Conference Manager
+45 76 20 68 16
sybille@hotel-fredericia.dk

Conference

Heidi Schouw
Conference Coordinator
+45 76 20 68 09
heidi@hotel-fredericia.dk

Lennie Gyldenkrone Conference Coordinator Hotel Fredericia

Restaurant

Lennie Gyldenkrone
Conference Coordinator
+45 76 20 68 09
lennie@hotel-fredericia.dk

Mette Spindler Seehausen Key Account Manager Hotel Fredericia

Sales

Mette Spindler Seehausen
Key Account Manager
+45 40 99 41 45
mette@hotel-fredericia.dk

Helle Hodal

Sales

Helle Hodal
Key Account Manager
+45 40 99 41 74
helle@hotel-svendborg.dk

Reception

Lene Eriksen
Reception Souschef
+45 70 30 35 29 
lene@hotel-fredericia.dk

Karina Kristensen F&B Manager Restaurant Hotel Fredericia

Restaurant

Karina Kristensen
F&B Manager
+45 76 20 68 28
karina@hotel-fredericia.dk

Merete Espensen Controller Hotel Fredericia

Accountant

Merete Espensen
Controller
+45 63 22 53 11
merete.espensen@halberg-as.dk

Ole Green Technician Hotel Fredericia

Technology

Ole Green
Technician
+45 76 20 68 14
ole@hotel-fredericia.dk

Få seneste nyt fra Best Western Hotel Fredericia

Vi udsender nyhedsbrev én til to gange om måneden.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag gode tilbud på en lang række ophold og koncerter.