Kontakt

Best Western Plus Hotel Fredericia

Vestre Ringvej 96
DK 7000 Fredericia

Telefon +45 75 91 00 00
info@hotel-fredericia.dk

Lukket i julen 2019

Hotellet er lukket fra 20.-29. december 2019 – begge dage inklusive.

Nyd gåturen til hotellet fra Fredericia Banegård

Foretrækker du en frisk gåtur fra banegården frem for transfer til hotellet, kan du følge ruten her.

Parkering

Parkering er gratis. Husk at registrere din nummerplade i hotellets receptionen – den gælder i 48 timer.

Oplysninger

Check ind fra kl. 14.00
Check ud
senest kl. 11.00

CVR 76718016
Bank Sydbank
Iban DK7268400001291916
Swifft SYBKDK22

Skriv til hotellet

Restauranten

Morgenmadsbuffet
Mandag – lørdag kl. 6.30 – 10.00
Søndag kl. 7.00 – 10.00

Frokost
Mandag-lørdag kl. 12.00 – 14.00
Søndag lukket 

Aften
Mandag-lørdag kl. 18.00 – 21.30
Søndag kl. 18.00 – 20.30

Bestil bord på +45 75 91 00 00 eller info@hotel-fredericia.dk.  Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os.

Direktion

Einar T. Kring
Direktør
+45 51 35 09 10
einar@hotel-fredericia.dk

Sybille Merz Bæksted

Konference

Sybille Merz Bæksted
Receptions- og Konferencechef
+45 76 20 68 16
sybille@hotel-fredericia.dk

Heidi Schouw

Konference

Heidi Schouw
Konferencevært
+45 76 20 68 09
heidi@hotel-fredericia.dk

Restaurant

Karina Kristensen
F&B Manager
+45 76 20 68 28
karina@hotel-fredericia.dk

Bogholderi

Merete Espensen
Controller
+45 63 22 53 11
merete.espensen@halberg-as.dk

Teknik

Ole Green
Teknisk Chef
+45 76 20 68 14
ole@hotel-fredericia.dk

Mette Spindler Seehausen

Salg

Mette Spindler Seehausen
Key Account Manager
+45 40 99 41 45
mette@hotel-fredericia.dk

Helle Hodal

Salg

Helle Hodal
Key Account Manager
+45 40 99 41 74
helle@hotel-svendborg.dk