Parkering

Parkering er gratis. Husk at registrere din nummerplade i hotellets receptionen – den gælder i 48 timer.

Oplysninger

Check ind fra kl. 14.00
Check ud
senest kl. 11.00

CVR 76718016
Bank Sydbank
Iban DK7268400001291916
Swifft SYBKDK22

Skriv til hotellet

Restauranten

Morgenmad i perioden uge 24-27
Mandag-lørdag fra kl. 6.00-10.00
Søndag kl. 7.30-10.00

Morgenmad i perioden uge 28-31
Mandag-søndag fra kl. 7.00-10.00

Aften a la carte i perioden uge 24-27
Mandag-torsdag fra kl. 18.00-20.30

I perioden uge 28-31 er restauranten lukket.

Bestil bord på +45 75 91 00 00 eller info@hotel-fredericia.dk.  Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os.

Direktion

Einar T. Kring
Direktør
+45 51 35 09 10
einar@hotel-fredericia.dk

Konference

Sybille Merz Bæksted
Receptions- og Konferencechef
+45 76 20 68 16
sybille@hotel-fredericia.dk

Konference

Heidi Schouw
Konferencevært
+45 76 20 68 09
heidi@hotel-fredericia.dk

Salg

Mette Spindler Seehausen
Key Account Manager
+45 40 99 41 45
mette@hotel-fredericia.dk

Helle Hodal

Salg

Helle Hodal
Key Account Manager
+45 40 99 41 74
helle@hotel-svendborg.dk

Reception

Vibeke Vosbein Jørgensen
Reception Souschef
+45 75 91 00 00 
vibeke@hotel-fredericia.dk

Restaurant

Karina Sørensen
F&B Manager
+45 76 20 68 28
karina@hotel-fredericia.dk

Merete Espensen

Bogholderi

Merete Espensen
Controller
+45 63 22 53 11
merete.espensen@halberg-as.dk

Teknik

Ole Green
Teknisk Chef
+45 76 20 68 14
ole@hotel-fredericia.dk