Kontakt

Best Western Plus Hotel Fredericia

Vestre Ringvej 96
DK 7000 Fredericia

Telefon +45 75 91 00 00
info@hotel-fredericia.dk

Hotellet er delvist lukket t.o.m. 19. maj 2021

Vi har på grund af nye retningslinjer lukket hotellet frem til og med den 19. maj 2021. Værelser kan bookes i hele perioden inkl. morgenmad (morgenmad man-fre). 

Planlægger du din næste konference, fest eller ferieophold er du altid velkommen til at kontakte os på telefon 75 91 00 00 eller på mail info@hotel-fredericia.dk

Nyd gåturen til hotellet fra Fredericia Banegård

Foretrækker du en frisk gåtur fra banegården frem for transfer til hotellet, kan du følge ruten her.

Parkering

Parkering er gratis. Husk at registrere din nummerplade i hotellets receptionen – den gælder i 48 timer.

Oplysninger

Check ind fra kl. 14.00
Check ud
senest kl. 11.00

CVR 76718016
Bank Sydbank
Iban DK7268400001291916
Swifft SYBKDK22

Skriv til hotellet

Restauranten

Morgenmadsbuffet
Mandag – lørdag kl. 6.30 – 10.00
Søndag kl. 7.00 – 10.00

Frokost
Mandag-lørdag kl. 12.00 – 14.00

Aften
Mandag-lørdag kl. 18.00 – 21.30

OBS. Vi gør opmærksom på, at restauranten om søndagen fra 1. maj til 30. juni 2021 har lukket efter servering af morgenmad.

Bestil bord på +45 75 91 00 00 eller info@hotel-fredericia.dk.  Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os.

Direktion

Einar T. Kring
Direktør
+45 51 35 09 10
einar@hotel-fredericia.dk

Sybille Merz Bæksted

Konference


Sybille Merz Bæksted

Receptions- og Konferencechef
+45 76 20 68 16
sybille@hotel-fredericia.dk

Konference

Heidi Schouw
Konferencevært
+45 76 20 68 09
heidi@hotel-fredericia.dk

Konference

Ermina Karamehic
Konferencevært
+45 76 20 68 08

ermina@hotel-fredericia.dk

Salg

Mette Spindler Seehausen
Key Account Manager
+45 40 99 41 45
mette@hotel-fredericia.dk

Helle Hodal

Salg

Helle Hodal
Key Account Manager
+45 40 99 41 74
helle@hotel-svendborg.dk

Reception

Vibeke Vosbein Jørgensen
Reception Souschef
+45 75 91 00 00 
vibeke@hotel-fredericia.dk

Restaurant

Karina Sørensen
F&B Manager
+45 76 20 68 28
karina@hotel-fredericia.dk

Merete Espensen

Bogholderi

Merete Espensen
Controller
+45 63 22 53 11
merete.espensen@halberg-as.dk

Teknik

Ole Green
Teknisk Chef
+45 76 20 68 14
ole@hotel-fredericia.dk